I take the fifth

התגובה החרדה שלא להגיד ההיסטרית של "השמאל", להצעת ליברמן לחקור את מקורות המימון של ארגוני השמאל, יותר ממה שהיא מבטאת דאגה לדמוקרטיה מעבר הזה של הקו הירוק, היא נותנת ביטוי לאיזה געגועים מכמירי לב להיות מארטירים, לעלות קורבן על מזבח לא חשוב איזה. הטלוויזיה מחלצת מן הארכיונים תמונות שחור לבן של דיוני ועדת מקארתי: "

Have you ever been a member of the communist party”

הרוזנברגים מתחבאים בשולי השחור לבן ועולים לכסא החשמלי", מישהו שנולד בארה"ב כותב ב"הארץ" מאמר מעורר דמעות, על דודו שעבד במחלקת המדינה וסולק ממשרתו בעקבות הלשנה, וגם אמא שלו איבדה את משרתה כמורה. ועכשיו אחרי חצי עולם ויובל שנים הכל חוזר…הוא כותב. במאים אורזים מזוודות, תסריטאים כבר מחפשים שם בדוי כדי שיוכלו להמשיך לכתוב לתעשיית הקולנוע, ולעלות על בימת האוסקר למרות ליברמן.  תנו לנו קצת מזה מתחנן השמאל הישראלי, ולא איזכור במדור הרכילות, צילום במשרדי מע"מ, או דחיפה גסה  של צלם פאפארצי. דרישת ליברמן מעוררת את השמאל כותב יוסי שריד, מכנסת את ההפגנה רבת המשתתפים ביותר בשנים האחרונות, קצת יסורים, קצת כאב, קצת פחד, מתחנן השמאל, למה אצלנו  לא עולים  המגפיים המסומרית העולות במדרגות, "ילד אנו לוחשים ליצחק הקטן, אל תבכה". למה רק להם בשטחים מגיע הכל? מציאות שהיא יומיומית בשטחים, זקן בן 68 (זקן בשטחים פוליטיקאי צעיר בין עבודות בישראל), נרצח במיטתו לובש פיג'מה, כי החיילים טעו בדלת ובמקום לרצוח "מבוקש", (על ידי מי למה ) רצחו קשיש, עובר בישראל באיזכורים אגביים בהארץ. אין שבוע שלא נורה פלסטינאי כזה או אחר עקב טעות בזיהוי, הנחת היורה המסוגר ברכב משוריין, כי הילד החזיק רובה והחייל סבר כי הוא עומד לתקוף, אותו, אזהרה חביבה לעוד קשיש הפעם לא בפיג'מה "תזהיר את הילדים לא להחזיק רובי צעצוע גם לא בחג המולד, זה מסוכן" .כניסות חיילים לדירות בשעות לילה שאינן מסתיימות בזקן הרוג הן חלק מהוויית החייים היומיומית שם מעבר לקו הירוק, וכל אלה יוצרים את הגעגועים לאיז קורבן קטן משלנו, וליברמן מספק את הסחורה הרצוייה כל כך,

“  Have you ever been affiliated to a communist organization”

אוי הוא אמר על "בצלם" כי הוא ארגון תומך טרור, פעיל כזה או אחר נעצר בביתו, יונתן פולק הלך לשלושה חודשי מעצר בכלא חרמון שהוא קייטנה חביבה לעומת מתקן המעצר עופר, כי סירב ללכת לעבודות שירות בביצת אבות בנוה עמל,  ועתה הוא יוצא, כך אני קורא לסיור הרצאות על חייו בכלא. תנו לנו מקארתי מבקש השמאל, גם אנחנו רוצים להגיד :

“I take the fifth”

מילים מתוקות המתגלגלות בלשון כסוכריות מתפוצצות במקום להגיד "אדוני אדוני אל תירה" בערבית גרונית במחסום.

(מחשבות שעלו במוחי בעקבות בלוג של יותם "בארץ האמורי" התנועה למען זכויות האקטיביסט (והאדם)מאת יותם פלדמן

פרסם תגובה או השאר עקבות: Trackback URL.

תגובות

 • גולדבלט משה  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 5:17 am

  מהרשימה האחרונה של יותם עלו בי דווקא מחשבות אחרות-מדוע הליגלוג הזה על אלו שקצת רוצים להיות מארטירים-במה אלו שהתפרנסו לא רע מעיסוק בזכויו האזרח והתקמו מסובארו לbmw כתיאורו של יותם עדיפים? תמהני

 • אייל גרוס  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 12:15 pm

  תתפלא אביגדור, אבל יש אנשים שגם חושבים שמצב הדמוקרטיה בכי רע, גם מוחים ומזועזעים על הרג פלסטינים כולל המקרה שהזכרת וגם מקרים אחרים, וגם מזועזעים מההתקפה על ארגוני זכויות אדם, לא כי הם נהנים להיות נרדפים (בכלל נמאס לי מהזאנר הפושה של פסיכולוגיה של המוחים/מפגינים נגלה שבאמת אכפת להם רק מ___), אלא כי הם מבינים שהמטרה של החקירות והרדיפות האלו זה שלא נוכל למחות, לדווח ולדרוש חקירה וכו' של הרג מהסוג שאתה מתאר. הלוואי אכן שעשרות אלפים היו יצואים לרחוב כמו שהיה פעם על הרג של פלסטינים (ע"ע סברה ושתילא), אבל להציג את המחאה נגד הוועדה הזו כהיסטריה של מי שרוצה להרגיש בעמדת הקרבן – נו באמת. אם אתה לא יודע אם תרצו כבר די הצליחו עם ההתקפה שלהם על הקרן החדשה לישראל ותראה מה קורה עכשיו בהקשר הזה, אולי לא מדווחים על זה מדי אבל ידוע שההשפעה סבוכה וקשה, ויש ארגונים שיאבדו תרומות בגלל זה. לארגונים האלו יקשה עוד יותר לעבוד ולחשוף את הפשעים האלו, לדווח עליהם, לדרוש העמדה לדין בגינם וחקירה. ההתקפה על ארגוני זכויות האדם נועדה לאפשר יותר הרג לא מדווח של פלסטינים, אלא לא סוגיות שונות. כתבתי על זה בהרחבה
  http://aeyalgross.com/blog/?p=66017

 • יעקב  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 12:24 pm

  אביגדור, כשאתה מרפרר לפוסט של אחד "יותם" מן הראוי שתטמיע לינק

  • avigdorfeldman  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 2:37 pm

   יעקב: אתה כמובן צודק אבל אין לי מושג איך מעתיקים לינק אז הוספתי כותרת המאמר ושם הכותב שהוא יותם בני

 • הלל  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 2:24 pm

  זה מזכיר לי את הבדיחה על המזוכיסט והסדיסט –

  מזוכיסט: תכה אותי, בבקשה, תכאיב לי, תן לי סטירה, תבעט בי, אני מתחנו!

  סדיסט (בחדוות ניצחון): דווקא לא! נה, נה נה נה נה!

 • רני  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 8:50 pm

  פלוני כתב למעלה:
  "אולי לא מדווחים על זה מדי אבל ידוע שההשפעה סבוכה וקשה, ויש ארגונים שיאבדו תרומות בגלל זה"

  איך אמר בעל הבית של הבלוג הזה. זה מה שקרה לרוזברגים הם אבדו את התרומות שלהם "בגלל זה".

 • ר.  ביום ינואר 19, 2011 בשעה 10:07 pm

  יוליה שמלוב-ברקוביץ: (ח"כ, קדימה [!])

  "יש אנשים שיש להם הגיון ואנשים שאין להם הגיון. אני הצבעתי עם אנשים שיש להם היגיון, שכל וחוכמה. אם אני רואה ארגונים ישראלים שפוגעים בקונצנזוס היחיד שיש בארץ, החיילים, אני רוצה לדעת איך זה קורה.".

 • מיכל נהוראי  ביום ינואר 20, 2011 בשעה 9:47 am

  למקרא הרשימה חשבתי לעצמי, העו"ד כנראה כבר לא יודע מאיזה חור לצאת ולאיזה חור להכנס ובלבד שהציבור שהוא לא באמת שם עליו, יאהב אותו קצת. אז מותק לא נאהב אותך! אתה יושב בחדריך וצחנת גללים עולה באפך, אין עוד עו"ד שקרע את הצורה לכל כך הרבה נשים שנאנסו כשהוא הגן על אנסים. אני לא מאמינה שתשתנה. אבל אם תנסה אולי השדים שבך ירחמו עליך ותצליח לסבול את עצמך. לנו זה לא ממש משונה ורבות מאיתנו לא נלכדות במילה אלא לוכדות את המנגינה. האבחנה: זיוף.

  • avigdorfeldman  ביום ינואר 20, 2011 בשעה 10:17 am

   מיכל נהוראי: כמה אינטליגנטי, כמה לעניין, כמה תיסכול, כמה עילגות, כמה גסות, כמה עליבות.

  • avigdorfeldman  ביום ינואר 20, 2011 בשעה 10:26 am

   ניסיתי לבדוק מי היא מיכל נהוראי בגוגל האם את מיכל נהוראי מעצבת התכשיטים שכתבה על עצמה "יום אחד פתחתי את החלון וגיליתי שאני חמניה" ? אז יום טוב לך חמניה

   • רועי  ביום ינואר 30, 2011 בשעה 4:21 am

    מה לך אביגדור שכך תצחק למיכל: בזכותך הבנתי למה יש לך שני נחיריים: מה שמסריח לך את הנחיר השמאלי הוא כעננה של בושם בנחירך הימני. לזכותם של החיילים שמתעללים בנשים במחסומים יאמר שהם עושים את זה חינם אין כסף.

 • ר. [עדיין הנ"ל]  ביום ינואר 21, 2011 בשעה 9:51 am

  "זקן בן 68 … נרצח במיטתו לובש פיג'מה, כי החיילים טעו בדלת ובמקום לרצוח "מבוקש" … רצחו קשיש".

  לדברי החיילים ירו בנ"ל משום שסברו שהוא מכוון אליהם נשק. וחיילים לא משקרים. מי שטוען אחרת חזקה עליו שממומן ע"י החמאס. או ע"י החיזבאללה. היינו הך.

  ומי שמקבל כסף מהחמאס לא צריך לדבר בכלל. גם לא אמת. ומי שלא מסוגל להבין את זה כנראה שתכן הגולגולת שלו אינו תקין. הדמוקרטיה מדברת בעד עצמה. העם רוצה ועדת חקירה. נקודה. ועוד חמש אחריה.

  — — —
  — — —
  — — —

  ואגב, – אני לא משפטן אבל דוקא משום שאין חשש לפליליות אני לא רואה איך אפשר לקחת את החמישית. אילו היה חשש לפליליות היה אפשר לחקר בלי ועדת חקירה. זה בדיוק הענין – לא? או שהחמצתי משהו?

  — — —
  — — —

  אה, – יש תשובה? – פלדמן נדמה לי השם, – נכון? – לא?

 • דודי  ביום ינואר 25, 2011 בשעה 11:38 am

  התגובה של השמאל נראית קיצונית והיסטרית רק כשמוצאים את ההחלטה הזו מקונטקסט. יש מקום שבו הכמותי הופך לאיכותי ובמהלך השנתיים האחרונות ראינו הרבה יותר מדי ניסיונות לערער ולקעקע עקרונות ויסודות בסיסיים מאד של המשטר הדמוקרטי ושלטון החוק.

  אי אפשר להתעלם מהטענה שמדובר במדרון חלקלק, בתהליך שהולך ומקבל כיוון והכיוון הוא די מפחיד. ובכלל, הפוסט הזה ייראה טיפשי מאד – שלא לומר מזיק מאד – אם חו"ח ייזרק מחר רימון על הפגנת שמאל.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: